V dňoch a od 8.11. do 12.11.  sa na Slovensku konal „Týždeň vedy“ a Súkromné gymnázium v Lučenci, tak ako aj po minulé roky, podporilo túto tému svojimi aktivitami a zaujímavým programom pre svojich študentov.

Dokonca si k niektorím témam pozvali aj externých hostí a my vo One Pharma sme mali tú česť, že pozvali aj nás.

A ako súvisí One Pharma s týždňom vedy?

Naša spoločnosť, ako vývojár, výrobca a predajca výživových doplnkov všetky svoje produkty vyvíja práve na základe vedy.

Hneď potom, ako sa zrodí nový nápad o ďalšom produkte, zapája sa do procesu veda a pokračuje v celom procese vývoja produktu ale mnohokrát aj po reálnom uvedení hotového produktu na trh.

Na to, aby sme presne vedeli, ktoré zložky by mal produkt obsahovať, musíme sa na to pozerať naozaj vedecky. Hľadáme štúdie, publikácie, rôzne dáta od renomovaných autorov, ktoré nám pomáhajú zorientovať sa v tom, čo funguje, ako to funguje ale aj s čím to funguje. Najdôležitejšou otázku je vždy otázka účinnosti a bezpečnosti. No a na základe stovky hodín strávených pri čítaní vedeckých poznatkov prichádza na rad konzultácia s odborníkmi, ktorí nám pomáhajú to, čo sme si naštuduvali teoreticky, uviesť priamo do praxe aby sme sa dopracovali k hotovémi produktu.

Tento proces je samozrejme omnoho zložitejší a komplexnejší a snažili sme sa ho čo najlepšie študentom opísať.

Od samého začiatku sa my ako spoločnosť venujeme téme, ktorou je IMUNITA a práve toto bola hlavná téma, ktorú sme prezentovali študentom lučeneckého súkromného gymnázia. Hovorili sme o tom čo je to imunita, ako funguje, ale hlavne ako sa o ňu starať a ako ju v tomto náročnom období posilňovať. Tešili sme sa so skutočného záujmu o túto tému čo podčiarkovali nespočetné otázky študentov a rovnako aj ich aktívne sa zapájanie počas prezentácie.

Ďakujem Súkromnúmu gymnáziu v Lučenci a tešíme sa na stretnutie pri ďalších zaujímavých témach.