Čo znamená komplexná podpora imunity?

Čo znamená komplexná podpora imunity?

Imunita....posilnenie imunity....komplexná imunita.....zlepšenie imunity....

Toto sú výrazy, ktoré sú stále jedným z najčastejšie vyhľadávaných na internete. 

Ako vlastne COVID-19 ovlyvňuje našu imunitu? 

Čo hovorí veda a aké riešenie prináša?


Účinná ochrana proti kliešťom, komárom a inému hmyzu

Účinná ochrana proti kliešťom, komárom a inému hmyzu

Už ste si našli tento rok na tele prisatého kliešťa ?

Sezóna kliešťov je už tu a čochvíľa príde sezóna komárov a iného hmyzu.

„Malé uštipnutie, veľká hrozba“,  motto Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO).

Bodavo-cicavý hmyz ( komáre, kliešte, ploštice, mušky... ) znepríjemňujú prácu, lov, rybačku alebo akýkoľvek iný pobyt v prírode či už doma, alebo v zahraničí.


Užívate vitamín D? Bez horčíka je takmer neúčinný

Užívate vitamín D? Bez horčíka je takmer neúčinný

Vedci konštatujú, že ľudia, ktorí užívajú výživové doplnky s vitamínom D, nemajú vedomosť, že bez horčíka je vitamín D prakticky neúčinný.

Horčík (magnézium) je štvrtý najpočetnejší minerál v tele hneď po vápniku, draslíku a sodíku, uvádza Live Science. Práve magnézium aktivuje stovky enzýmov, ktoré sa podieľajú na dôležitých biologických reakciách, vrátane enzýmov, ktoré zohrávajú významnú úlohu pri metabolizme vitamínu D.


Klinická štúdia tvrdí, že kombinácia vitamín D-magnézium môže znížiť závažnosť COVID-19 u seniorov

Klinická štúdia tvrdí, že kombinácia vitamín D-magnézium môže znížiť závažnosť COVID-19 u seniorov

Pandémia COVID-19, ktorá sa začala koncom decembra 2019, sa rozšírila do viac ako 188 krajín a území a spôsobila viac ako 6,5 milióna prípadov a 385 000 úmrtí. Keďže ešte nie sú k dispozícii účinné terapeutické lieky COVID-19 ani vakcína proti koronavírusu 2 proti silnému akútnemu respiračnému syndrómu 2 (SARS-CoV-2), výskumníci skúmajú rôzne stratégie na obmedzenie jej šírenia a úmrtnosti.

Nedávna štúdia zverejnená na serveri preprint medRxiv v máji 2020 ukazuje, že kombinácia ľahko dostupných a lacných vitamínov D3, B12 a magnézia môže znížiť progresiu ochorenia do ťažkých alebo smrteľných štádií.


Nedostatok vitamínu D?  Záchrániť by vás mohlo magnézium.

Nedostatok vitamínu D?  Záchrániť by vás mohlo magnézium.

Keď príde na dlhý zoznam doplnkov, magnézium aj vitamín D sú pre svoje špecifické použitie hviezdami medzi živinami. Nedostatok magnézia môže viesť k pocitu pomalosti, únavy a stresu. A vitamín D neznamená iba to, že vaše kosti sú udržiavané a silné - je to dobré aj pre váš zažívací systém. Ukázalo sa, že obidve živiny vzájomne spolupracujú: Nová štúdia zistila, že magnézium pomáha regulovať hladinu vitamínu D, a to nielen zlepšením absorpcie u osôb s jeho nedostatkom, ale tiež zmierňovaním jeho príliš vysokých hladín.


Perorálne kapsuly na zvýšenie tvorby a kvality sĺz

Perorálne kapsuly na zvýšenie tvorby a kvality sĺz

Zvýšená suchosť očí je častým problémom u dospelých. Účinky suchých očí môžu mať vplyv na vašu duševnú a fyzickú pohodu. Vedci zistili, že extrakt z plodov maqui (maqui berry) môže zmierniť príznaky suchosti očí bez použitia komerčných očných kvapiek. Humánne štúdie preukázali, že extrakt z plodov maqui podávaný perorálne viedol k 45-48% zlepšeniu produkcie sĺz spolu so znížením pálenia a očného diskomfortu.

Odteraz je na trhu k dispozícii prírodný perorálne podávaný výživový doplnok, ktorý môže upokojiť vaše oči zvnútra smerom von stimuláciou zdravej produkcie sĺz, aby sa obnovil jemný ekosystém vášho oka.


Maqui berry extrakt

Maqui berry extrakt

Maqui berry (Aristotelia chilensis) alebo všeobecne známa ako čílska višňa je tmavofialová bobuľa dnes považované za „super ovocie“ vďaka svojim vynikajúcim antioxidačným vlastnostiam. Výsledky ukázali, že extrakt z bobúľ Maqui preventívne pôsobí proti niekoľkým degeneratívnym stavom očí, podporuje rast vlasov a zabraňuje foto-starnutiu kože.


Suché oči trápia nielen Itečkárov

Suché oči trápia nielen Itečkárov

Nové technológie priniesli aj nové negatíva - jedným z nich je, že dlhé pozeranie na monitory prináša, žiaľ, aj zdravotné problémy. Takzvané „suché oko“, či „syndróm suchého oka“, alebo aj „Office Eye Syndrom“ – epidémia dnešnej doby. Viac o tejto téme, ktorá trápi nielen ítečkárov, ale aj bežných užívateľov, sme sa dozvedeli od oftalmologičky Lucie Kvapilovej, ktorá pracuje v optike v areáli UNLP na Rastislavovej.